عامل اصلی دپوی لوازم یدکی چیست؟

http://jsshco.com/ » عامل اصلی دپوی لوازم یدکی چیست؟

عامل اصلی دپوی لوازم یدکی چیست؟

به گزارش خبرخودرو، سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات در خصوص دپوی لوازم یدکی اظهار داشت : در بازار لوازم یدکی میزان عرضه بسیار بیشتر از تقاضا است و این عامل یکی از دلایل اصلی رکود در بازار و به تبع آن دپوی لوازم یدکی است.

به گزارش خبرخودرو، سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات در خصوص دپوی لوازم یدکی اظهار داشت : در بازار لوازم یدکی میزان عرضه بسیار بیشتر از تقاضا است و این عامل یکی از دلایل اصلی رکود در بازار و به تبع آن دپوی لوازم یدکی است.
سید مهدی کاظمی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو در ادامه افزود : در حال حاضر درآمد فروشندگان لوازم یدکی به گونه ای است که فقط می توانند مخارج اولیه زندگی خود را تامین کنند در حالیکه باید درآمد آنها به گونه ای باشد که افراد توانایی گسترش و توسعه کسب و کار خود و ایجاد شغل را داشته باشند.
وی با اشاره به نقش تقاضا در ایجاد دپوی لوازم یدکی تصریح کرد : مصرف پایین لوازم یدکی و کمبود تقاضا در بازار موجب ایجاد دپوی لوازم یدکی شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه رکود موجود در بازار لوازم یدکی مربوط به امروز یا دیروز نیست تصریح کرد : چندین سال است که رکود در بازار لوازم یدکی کشور وجود دارد و عوامل گوناگونی در این امر دخیل هستند مثلا جمع آوری خودروهای قدیمی ، اجرای طرح زوج و فرد و کم کاری ماشین آلات صنعتی در کشور از جمله عوامل مهم تاثیر گذار بر ایجاد رکود هستند.
سید مهدی کاظمی با اشاره به وجود رقابت در صنف لوازم یدکی افزود : در حال حاضر به علت کمبود تقاضا بسیاری از فروشندگان لوازم یدکی ، مجبور هستند قطعات را با سود خیلی کم به فروش برسانند ؛ مثلا قطعه 3 میلیون تومانی را با 20 هزار تومان سود می فروشند در حالیکه طبق قانون باید 300 هزار تومان سود دریافت کنند.
وی خاطر نشان کرد : در صنف لوازم یدکی به شدت رقابت وجود دارد و فروشندگان لوازم و قطعات را با کمترین سود ممکن به فروش می رسانند هر چند ممکن است در مقطعی قیمت قطعه ای به علت کمیابی در بازار افزایش یابد که البته این یک امر طبیعی است و نمی شود اسم آن را گرانی گذاشت چرا که با ورود قطعه مورد نظر به بازار قیمت ها به حالت قبل باز می گردد.
سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات بیان کرد : عده ای از افراد بیکار به محض اینکه سرمایه ای فراهم می کنند فروشگاه لوازم یدکی باز می کنند و از آنجا که بسیاری از این افراد اطلاعات کافی در زمینه لوازم یدکی ندارند ، نه تنها بعد از گذشت مدتی ورشکست می شوند بلکه همین افراد مشکلاتی را برای صنف نیز ایجاد می کنند.